Na platou ispred Doma Narodne skupštine u Beogradu danas se održava Vidovdanski skup „Srbija jedna porodica”, u organizaciji Srpske napredne stranke . Tokom dana planirano je više programskih sadržaja, uključujući nošenje velike srpske trobojke kroz grad, dok će centralni događaj početi u 18 časova obraćanjem predsednika Srbije Aleksandra Vučića . Među okupljenima su i građani iz Srema, koji su došli da pruže podršku predsedniku Vučiću. Narodni poslanik Dejan Bulatović poručio je da su na skup stigli i Šiđani kako bi podržali predsednika Srbije i politiku daljeg razvoja zemlje. Tokom skupa biće razvijena i najveća zastava Srbije, duga više od 500 metara.


Na skupu „Srbija jedna porodica” razvijena je, prema navodima organizatora, najveća srpska zastava do sada, duga više od 500 metara i široka 10 metara. Kako prenose brojni mediji, zastavu su od Ulice kneza Miloša do platoa ispred Doma Narodne skupštine nosili veliki broj učesnika, dok su građani iz različitih krajeva Srbije pristizali na centralni skup. Među njima su i učesnici iz Novog Sada, Sremske Mitrovice i Rume. Zbog održavanja skupa, Brankov most i pojedine saobraćajnice u centru Beograda privremeno su zatvoreni za saobraćaj, a učesnici nose zastave Srbije i transparente sa porukom „Srbija pobeđuje”.



Na skupu “Srbija jedna porodica” koji se održava na platou ispred Doma Narodne skupštine Srbije na početku glavnog dela programa humanoidni roboti igraju srpsko kolo “moravac”.
Nakon toga se na skupu na kojem se okupio veliki broj građana iz cele Srbije očekuje obraćanje predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Vučić je 25. juna, pozivajući građane na današnji skup, predstavio robote za koje je naveo da se zovu Milutin i Dragutin.
Predsednik je tokom posete Kini u maju obišao grad Đasing i inovacioni centar kompanije „Mint Future Factory“, gde su mu predstavljeni humanoidni roboti, koji su mu poželeli dobrodošlicu na srpskom i odigrali “moravac”.
Vučić je tada izjavio da će Srbija prva u Evropi imati humanoidne robote i da prva faza proizvodnje robota u Srbiji početi u julu.
Kompanija AGIBOT je početkom februara predstavila svoje humanoidne robote u Beogradu, a tom prilikom je demonstriran humanoidni robot Luka.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je na skup “Srbija jedna porodica” koji se održava na platou ispred Doma Narodne skupštine Srbije. Na okupljanje je stigao veliki broj građana iz cele Srbije, od kojih su neki došli peške, a u Beograd je stiglo i nekoliko hiljada Srba sa Kosova i Metohije.
Učesnici skupa su doneli najveću zastavu Srbije dugu više od 500 metara i široku oko 10 metara od Ulice kneza Miloša do Skupštine, a na plato je od Zelenog venca stigao i korteo u kojem su bili mladi.
Velika grupa bajkera stigla je od Palate Srbija.
Najavljeno je da će u glavnom delu programa nastupiti humanoidni roboti koji će igrati “moravac”, a potom će se okupljenima obratiti predsednik Vučić.
Vučić je najavio da će na skupu govoriti o programu za budućnost, delu novih mera kojima će država pomoći pre svega najsiromašnijima, kao i o tome pod kojim imenom će lista SNS nastupiti na izborima.
Na platou ispred Doma Narodne skupštine Srbije u 18 časova je intoniranjem himne Srbije počeo glavni program skupa “Srbija jedna porodica, na kojem se okupio veliki broj građana iz cele Srbije.
Skupu prisustvuju predsednik Srbije Aleksandar Vučić, predsednica Skupštine Ana Brnabić, predsednik Vlade prof. dr Đuro Macut, ministri, predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević, predsednik Skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić, predsednik Saveza nezavisnih socijaldemokrata Milorad Dodik.
Najavljeno je da će u glavnom delu programa nastupiti humanoidni roboti koji će igrati “moravac”, a potom će se okupljenima obratiti predsednik Vučić.
Predsednik je najavio da će na skupu govoriti o programu za budućnost, delu novih mera kojima će država pomoći pre svega najsiromašnijima, kao i o tome pod kojim imenom će lista SNS nastupiti na izborima. Na okupljanje je stigao veliki broj građana iz cele Srbije, od kojih su neki došli peške, a u Beograd je stiglo i nekoliko hiljada Srba sa Kosova i Metohije.
Na skupu “Srbija jedna porodica” koji se održava na platou ispred Doma Narodne skupštine Srbije na početku glavnog dela programa humanoidni roboti igraju srpsko kolo “moravac”.
Nakon toga se na skupu na kojem se okupio veliki broj građana iz cele Srbije očekuje obraćanje predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Vučić je 25. juna, pozivajući građane na današnji skup, predstavio robote za koje je naveo da se zovu Milutin i Dragutin.
Predsednik je tokom posete Kini u maju obišao grad Đasing i inovacioni centar kompanije „Mint Future Factory“, gde su mu predstavljeni humanoidni roboti, koji su mu poželeli dobrodošlicu na srpskom i odigrali “moravac”.
Vučić je tada izjavio da će Srbija prva u Evropi imati humanoidne robote i da prva faza proizvodnje robota u Srbiji početi u julu.
Kompanija AGIBOT je početkom februara predstavila svoje humanoidne robote u Beogradu, a tom prilikom je demonstriran humanoidni robot Luka.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je na skupu “Srbija – jedna porodica”, na platou ispred Doma Naroske skuštine, govoreći o planovima za budućnost, da su ljudi najvažniji i da zato danas sa tog mesta ujedinjeni šaljemo poruke od najvećeg značaja za budućnost naše zemlje.
“Hvala vam, ljudi, hvala Srbijo, hvala vam na veličanstvenom dočeku. Ljudi su nam najvažniji. Video sam da ste iz svih krajeva Srbije. Video sam da ste iz svih krajeva. I ne samo iz Srbije, iz Republike Srpske i Severne Makedonije, Crne Gore, hvala vam zbog toga”, rekao je Vučić na skupu na kojem se okupio veliki broj građana iz cele zemlje.
Zahvalio je građanima što su po velikoj vrućini došli kako bi bili zajedno.
“Da budemo ujedinjeni i da pošaljemo poruke od najvećeg značaja za budućnost naše zemlje svim našim građanima”, istakao je Vučić, čije su obraćanje okupljeni građani više puta prekidali dugim aplauzima i skandiranjem “Aco Srbine”.
On je istakao da smo 2012. živeli u beznađu i da nije bila potrebna velika i dubinska analiza da se to vidi.
“Nezaposlenost je bila na rekordnom evropskom nivou od 25,9 odsto. Fabrike su se zatvarale svakoga dana. Penzioni fond nije postojao. Dinar je slabio na dnevnom nivou. Ponižavali smo se svuda u regionu, Evropi i svetu. Od nacionalnih interesa ni čuvali ni sačuvali nismo ništa. Ćutali smo kada se odvajala Crna Gora, ćutali smo i kada se odvajalo Kosovo i Metohija, pravili su se da ne vide”, rekao je Vučić.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će penzioneri u ponedeljak čuti novi plan i naveo da će biti zadovoljni novim merama, ističući da sledi veliko povećanje penzija i pre januara.
“Bićete veoma zadovoljni novim merama i sledi vam i veliko povećanje penzija i pre januara, dakle računam u novembru i decembru, već ove godine. A imaće i pre toga nešto što će mnogo da vas obraduje”, rekao je Vučić na skupu “Srbija jedna porodica” koji se održava na platou ispred Skupštine Srbije.
Vučić je naveo da se Srbija u prethodnom periodu suočavala sa velikim izazovima, od poplava, migracija, korone, rata u Ukrajini, na Bliskom Istoku, dodajući da je bilo mnogo problema, milion muka i da su nas sve nedaće ovoga sveta zadesile.
“Ali uvek smo bili zajedno i ujedinjeni i tako smo mogli da prevazilazimo te krize i da uvek napredujemo. Danas je Srbija među najsnažnijim i najbrže rastućim zemljama u Evropi, najbrže rastuća u regionu, a četvrta u Evropi”, istakao je Vučić.
Naveo je da ćemo do kraja godine biti treći, sledeće godine prvi po stopi rasta u Evropi, kako kaže i Međunarodni monetarni fond.
“Nemojte da zaboravite da smo 2014. godine zaostajali za gotovo svima u regionu. Crna Gora je čak 50 odsto imala veće plate od Srbije. Danas smo ispred njih. Danas smo ispred njih zahvaljujući vašem radu, zahvaljujući ogromnim promenama i teškim reformama kroz koje smo prošli”, rekao je predsednik Vučić.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je danas građanima da se uz jedinstvo sve može postići i dodao da su upravo oni ti koji su znali kako da sačuvaju Srbiju u odsudnom trenutku.
Vučić je, obraćajući se na skupu “Srbija – jedna porodica”, podsetio da je u odnosu na 2012. godinu zaposljeno više od 550.000 ljudi, kao i da je dovedeno u desetinama milijardi investicija u zemlju.
“Otvarali smo fabrike širom Srbije. Da li je bilo dovoljno? Nikada nije dovoljno i nikada nisam bio sasvim zadovoljan. Istovremeno smo gradili zemlju. Za samo 12 godina izgradili smo 651 kilometara autoputeva i brzih saobraćajnica. U prethodnih 70 godina izgradili su 596 km, a mi sada gradimo još 435 kilometara. I to vi gradite, poštovani građani Srbije. Zahvaljujući vama to radimo zajedno, jer kada smo zajedno i kada smo ujedinjeni možemo sve. Vi ste ti koji ste znali kako da sačuvate Srbiju u odsudnom trenutku”, istakao je Vučić.
Naglasio je da se ne sme zaboraviti da se stvari ne podrazumevaju.
“Ne podrazumevaju se. Mnogi su mislili da ne može da bude teže i gore nego što je bilo 2000. A onda su došli oni koji su opljačkali i razorili sve. Onda su došli oni koji su nam uzeli budućnost. Zato je bilo strašno važno da se izborimo za te promene i da pokažemo da zemljom može da se upravlja drugačije”, naveo je Vučić.
Dodao je da od tada do danas nije urađeno sve što su obećano, ali da je urađeno dosta toga.
“Da li danas penzioneri žive bolje? Žive, ali moraju da žive još mnogo bolje. Moraće da žive još mnogo bolje i naši radnici i moraće da imaju i veće plate i veća primanja. I nikada nisam zadovoljan. I uvek možemo više. I za razliku od drugih, ja nisam došao da vam kažem da smo mi bezgrešni. Naprotiv. Mnogo smo grešaka napravili”, kazao je Vučić.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić istakao je danas da je Beograd uvek bio spreman na razgovore u vezi Kosova i Metohije, ali ne one koji su se ticali toga čija je teritorija i kome pripada srpska južna pokrajina.
Vučić je, na skupu “Srbija – jedna porodica” koji se održava u Beogradu, kazao da je pravio i političke greške, ali da je uvek i u najtežim trenucima bio uz svoju zemlju.
“Sećate li se koliko je bilo teških razgovora oko Kosova i Metohije? Ali smo uvek i u najtežim trenucima znali da kažemo: o svemu hoćemo da razgovaramo, uvek hoćemo da razgovaramo, ali nećemo da pregovaramo i da razgovaramo čija je to teritorija i kome pripada Kosovo i Metohija. Znate šta piše u Ustavu Srbije, to je za nas Sveto pismo i toga ćemo se uvek držati”, istakao je Vučić.
Zahvalio je Srbima sa Kosova i Metohije koji su došli na današnji skup na platou ispred Narodne skupštine Srbije u Beogradu i zamolio sve prisutne da ih pozdrave velikim aplauzom.
“Srbima sa Kosova i Metohije hvala što čuvaju naše ime i prezime, a mi ćemo uvek biti uz njih”, kazao je.
Vučić je naveo da je bilo i teških trenutaka u Ujedinjenim nacijama.
“I tada smo se borili za svoju zemlju. I tada smo znali da idemo protiv najmoćnijih, najvećih, najsnažnijih sila ovoga sveta. I uspeli smo svi zajedno, ujedinjeni, da se izborimo i da pokažemo da jedan mali slobodarski narod i najmoćnijima može da nanese poraz. Pokazali smo da kada smo zajedno sve možemo”, rekao je Vučić.
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je danas da će za manje od dve godine prosečna plata u Srbii iznositi 1.400 evra, a prosečna penzija 650 evra i istakao da je plan da se posebno pomogne najsiromašnijim građanima merama koje će biti predstavljene za dva dana.
“Hoćemo takođe, dragi prijatelji, za dve godine i manje, da prosečna plata u Srbiji bude 1.400 evra, a prosečna penzija 650 evra. Ali posebno hoćemo najsiromašnijima da pomognemo. I videćete već za dva dana naše mere za one ljude koji imaju penzije do 35. 000 ili do 56. 000 dinara, za one koji bukvalno najteže žive. Da vidite kako i koliko država Srbija o njima brine. Nismo bili fer, ima mnogo onih koji žive bogato, ali ima mnogo onih koji žive neuporedivo slabije od njih”, rekao je Vučić na skupu “Srbija – jedna porodica” koji se održava na platou ispred Doma Narodne skuštine.
Kako je rekao, sad će država onima koji su siromašniji mnogo više da pomaže.
“Naravno, pomagaćemo i ovim bogatima. Ali ovima koji su siromašniji, njima svakako mnogo više”, naglasio je Vučić.