Povodom početka kupališne sezone, Ministarstvo unutrašnjih poslova apelovalo je na građane da se pridržavaju mera bezbednosti prilikom boravka na rekama, jezerima i drugim otvorenim vodama, posebno na neuređenim i neregistrovanim kupalištima. Iz MUP-a upozoravaju da je u prethodnom periodu zabeležen povećan broj utapanja, zbog čega pozivaju građane da koriste isključivo uređena kupališta, poštuju upozorenja i ne ulaze u vodu pod dejstvom alkohola ili drugih psihoaktivnih supstanci. Poseban apel upućen je roditeljima da decu ne ostavljaju bez nadzora u blizini vode. U slučaju nezgode, potrebno je odmah pozvati policiju na broj 192. MUP će i tokom leta sprovoditi pojačane patrole i kontrole na rizičnim lokacijama kako bi se povećala bezbednost građana.