Sara Pavkov , ministarka zaštite životne sredine, danas je u okviru kampanje „Priroda nema alternativu. Zato deluj i ti!” sa učenicima iz Srema, timom upravljača zaštićenog područja koji predvodi Dejan Bulatović, i predstavnicima opštine Šid učestvovala u aktivnostima posvećenim očuvanju prirode. Istaknuto je da se nastavlja razvoj sadržaja u skladu sa zaštitom životne sredine, uz planove za uređenje ribnjaka i prostora sa ponijima, dok guske ostaju prepoznatljiv simbol ovog područja.
Kristina Bojić