Jaki nanosi snega i vetra juče su otežali funkcionisanje svim opština u Sremu. U nekim mestima došlo je i do kratkog predida u snabdevanju električnom energijom, što je tokom dana normalizovano.
Video: https://youtu.be/_xZib0gBHgo
U Sremskoj Mitrovici, Šidu i Inđiji juče su zabeleženi i kvarovi na elekrtičnoj mreži, kao i prekidi u snabdevanju strujom. Prema informacijama nadležnih, došlo je do pada električnih provodnika, što je dovelo do nestavka struje, međutim, svi raspoloživi resursi Elektrodistribucije bili su na terenu, a građani kažu da se u takvim situacijama mora imati strpljenja.
Najveći deo naseljenih mesta u Inđiji bio je bez električne energije. Najkritičnije je bilo u Beški, Maradiku, Starom i Novom Slankamenu, gde je snabdevanje bilo u prekidu nekoliko sati. Na kraju dana sistem snabdevanja električnom energijom je stabilizovan, a napajanje je danas redovno u svim delovima Srema.