Deset medalja za KK “Val” (Foto)

Krajem aprila, završio se ovogodišnji Kup Srbije, na kojem su takmičari Kajak klub “Val” iz Sremske Mitrovice osvojili 10 medalja u konkurenciji seniora, juniora i pionira. U konkurenciji seniorki, mlađe seniorke pokazale su svoju spremnost. Na stazama 500m i 200m u jednosedu dominirala je Marija Dostanić, osvojila je dve zlatne medalje. Odmah iza nje na trećem mestu bila je Anastazija Bajuk koja je na nešto kraćoj distanci od 200 m bila četvrta. U konkurenciji seniora na disciplinama jednoseda 1000m i 500m najbolji je bio Bojan Zdelar i osvojio dve zlatne medalje. Kao ukupan rezultat takmičari KK “Val-a” osvojili su 7 zlatnih, 1 srebrnu i 2 bronzane medalje, a tom uspehu doprineli su treneri Nenad Kosijer i Bora Kolarić.