Uspesi rumskih džudista

Preuzeta fotografija

Mladi džudisti Džudo kluba Sloven Ruma su učestvovali na Prvenstvu Vojvodine za kadete U 18 u Stepanovićevu, u organizaciji Džudo saveza Vojvodine.

Na prvenstvu Vojvodine je učestvovao 31 klub sa 144 takmičara. DžK Sloven Ruma je nastupio sa sedam takmičara: Nemanja Bjelić 50 kg; Uroš Zubović. 66 kg; Stefan Arbutina 81 kg; Stefan Zubović 81 kg; Stefan Simić 90 kg; Stefan Ćorković 90 kg; i Mateja Bucalo +90 kg.Nemanja Bjelić, Stefan Zubović i Stefan Simić su osvojili zlatne medalje i postali prvaci Vojvodine u svojim kategorijama za uzrast kadeta za 2021. godinu, navodi se na zvaničnoj prezentaciji Opštine Ruma.

Stefan Ćorković je osvojio 3. mesto i bronzanu medalju, a Uroš Zubović je poražen u borbi za bronzanu medalju i takmičenje je završio kao petoplasirani.

Ovih pet takmičara se kvalifikovalo i za Prvenstvo Srbije koje će se, 27.02.2021. godine, održati u Beogradu.Rumljane je na takmičenju u Stepanovićevu vodio trener Branislav Bjelić, saopšteno je nakon takmičenja.