Uspeh “Sirmiuma” na dva fronta

Sa dva značajna takmičenja održana proteklog vikenda atletičari Sirmiuma vratili su se sa pregršt medalja. U kruševcu na prvenstvu Srbije za mladje pionire Anja Čančarević osvojila je srebrnu medalju u bacanju kugle i tako najavila velike mogućnosti u ovoj disciplini u vremenu koje dolazi. Prijatno iznenadjenje priredio je Luka Prekajac koji je u disciplini bacanje diska osvojio bronzanu medalju. A iz Novog Sada sa prvenstva Vojvodine juniori Sirmiuma vratili su se sa 10 medalja. Nemanja Jorgic je pobedio na 100 m dok je u trci na 400 m bio drugi. Sara kiš se oprobala u skoku u dalj i bila treća u svom prvom nastupu u ovoj disciplini dok je u trci na 400 m osvojila bronzanu medalju. Mina Dasović je bila zlatna u bacanju koplja dok je u bacanju kugle bila treća. Sjajna je bila još uvek pionirka Vanja Milanović koja je nova prvakinja Vojvodine na 100 m dok je u trci na 400 m za samo tri stotinke bila druga. Aleksandar Sekulić je bio treci u trci na 400 m. Oduševila je muška štafeta Sirmiuma pobedom i zlatnom medaljom a nastupala je u sastavu Marko Morak, Aleksandar Sekulić, Dušan Lazić i Nemanja Jorgić. Lep uspeh za Sirmium i sport u Sremskoj Mitrovici.