Kraj utakmice Inđija – Partizan, Partizan pobedio 1:0 golom Tošića (Video)

Na Gradskom stadionu u Indjiji u 18 sati je počela utakmica prvog kola Super lige. Inđijski zeleno – beli dočekuju beogradski Partizan.

Zbog ovog susreta od 14 do 20 sati izmenjen je režim saobraćaja u ulicama Vojvode Putnika, Obilićev Venac, Dunavska, Zanatlijska, Beogradska, Devet Jugovića, Dimitrija Tucovića, Železnička kao i Branka Radičevića.

17:50h: Uoči utakmice Inđija – Partizan, pojačane su mere bezbednosti pred utakmicu prvog kola Super lige Srbije izmeđju FK Inđija i FK Partizan, kako nezvanično saznajemo na ulicama Inđije i oko stadiona se sve ukupno nalazi oko 1200 policajaca.

18:00h: Utakmica prvog kola Super lige Srbije izmedju Inđije i Partizana je započeta,pred oko tri hiljade gledalaca.

18:05h: U petom minutu došlo je do incidenta, navijači Partizana su uleteli na teren, krenuli ka drugoj tribini, oteli transparent, ali je na vreme reagovala policija. U međuvremenu je Srđan Jovanović dao znak za nastavak utakmice.

18:15h: Nema prilika, nema ni pritiska Partizana!

18:19h Stopostotna prilika za Partizan, u prilici je bio Đorđe Ivanović ali je golman Inđije Miloje Preković na visini zadatka i rezultat ostaje ne promenjen 0:0.

18:24h: Još jedna prilika za crno-bele. Opalio je Zoran Tošić prepoznatljivo iz slobodnog udarca, ali je uspeo “samo” da nokautuira loptom Rogača, kome se ukazuje pomoć.

18:27h: Partizan je poveo! Vrlo lepa akcija Sume, koji je bio nesebičan, odigrao je za Tošića, a iskusni krilni napadač se odlično snašao i sa sedam-osam metara prebacio Prekovića.

18:30h: Još jedna velika šansa za crno-bele. Zoran Tošić je sa 16 metara gađao donji desni ugao, ali je pogodio stativu. Do lopte je stigao Suma, međutim bio je u ofsajdu.

18:38h: Dobra akcija Partizana, kombinovali su Zdjelar Suma, ali je Gvinejac usporio, pa je okasnio da proigra Sadika, na kraju mu je dodao loptu, ona došla do Tošića, koji je pao u kaznenom prostoru. Srđan Jovanović kaže – nema penala.

18:41h: Još jedna velika šansa! Ređaju se dobri napadi Partizana. Sad je Sadik sjajno ukrao loptu kraj aut linije, povukao je do kaznenog prostora, ubacio za Tošića koji ne koristi još jednu priliku, jer je njeg udarac golman Preković skrenuo u korner.

18.45h: Igraće se dva minuta nadoknade vremena.

18:47h: Aplauzi Sumi za pokušaj, lopta odlazi pored gola.

19:02h: Počelo 2. poluvreme utakmice Inđija – Partizan. Trenutan rezultat 0:1, nema izmena u sastavima.

19:04h: Nastavlja Partizan da dominira terenom, čak Sadik stiže da se zabavi, ali od te egzibicije na kraju nije bilo ništa, osim što je Nigerijac počašćen aplauzima sa tribina.

19:05h: Neuzaustavljivi Zdjelar je u trku prešao 30-ak metara, “izbacio” Sadika, Nigerijac je opalio, ali je bio za malo neprecizan.

19:06: Kao i u prvom poluvremenu Grobari su izazvali prekid transparentom na istočnoj tribini, koji su pratili žuti kartoni

19:06h: prekinuta utakmica zbog pokazivanja žutih kartona,navijača Partizana na severnoj tribini

19:13h: Nastavljena je utakmica. Prekid je trajao sedam minuta. Bilo je napeto, bilo je tenzije…

19:14h: Dosuđen je slobodan udarac za Partizan. Sadik je šutirao sa nekih 25 metara. Vrlo slab udarac. Visoko iznad prečke.

19:16h: Teško iznose loptu igrači Inđije sa svoje polovine. Međutim, i dalje pokušavaju da kroz pas dođu do rešenja. Prilično – hrabro.

19:17h: Još jedna velika šansa za Sadika. Morao je bolje iz ove pozicije napadač Partizana. Dobio je loptu od Sume, oslobodio se čuvara i onda blago šutirao sa nekih 16 metara. Pravo u Prekovića.

19:21h: Dugo su kombinovali igrači Partizana. Na kraju je Suma slabo šutirao sa 20 metara. Lak posao za Prekovića. Imaju crno-beli kontrolu utakmice.

19:22h: Još jedan pokušaj Sume. I to posle kontre. Dugo je vukao loptu i šutirao sa nekih 16 metara. Na kraju samo korner. Mogao je bolje reprezentativac Gvineje. Ali raspoložen je. Stalno se nudi i pokušava.

65. minut

19:26h: Posle dužeg vremena udarac ka golu Vladimira Stojkovića. Neprecizno je to bilo. Lopta je posle pokušaja Tomića otišla daleko preko gola.

19:27h: Dobar pokušaj Ivanovića sa 16 metara. Gađao je sam ćošak nekdašnji fudbaler Spartaka, ali je budan bio golman Inđije. Potom je posle kornera šutirao Pavlović. I ponovo brani Preković.

19:29h: Završio je svoj debitanski nastup Sadik. Menja ga Ognjen Ožegović. Izmena i na drugoj strani. Poslednjih 20 minuta igraće Banjac koji je zamenio Janjića.

19:33h: Velika šansa za domaće igrače u 75. minutu. Mogao je Bastajić da zakomplikuje posao crno-belima. Odlično je izbegao ofsajd zamku, izašao sam pred Stojkovića, ali je izgubio balans i promašio.

19:31h: Opasno je bilo pred Vladimirom Stojkovićem. Iznenada se ukazala prilika za rezervistu Banjca posle loše reakcije Strahinje Pavlovića. Nije bila to baš laka situacija. Šutirao je pored gola.

19:35h: Partizan ostaje sa igračem manje. Neoprezan je bio Đorđe Ivanovića i na nogu nagazio Anđelkovića. Pre toga je imao žuti karton, dobijen zbog povlačenja rivala.

19:39h: Faul nad Ožegovićem na nekih 25 metara. Šansa da Partizan sve reši. Priprema Savo Milošević Milana Smiljanića.

19:40h: Dobar udarac Tošića, ali pravo u golmana Inđije.

19:41h: Odmah je reagovao Savo Milošević. Umesto Sume u igri je nešto defanzivniji Smiljanić. Logična izmena trenera crno-belih. Dobija aplauze Suma za solidnu partiju,

19:43h: Lopta je uglavnom u nogama igrača Inđije koji imaju igrača više. Međutim, bez opasnosti za Stojkovića.

19:45h: Dva vezana kornera za crno-bele. Dobro je Šćekić tukao, ali pored gola. Vreme radi za tim iz Humske.

19:46h: Loš udarac Tomića sa 25 metara. Nije bilo potrebe da interveniše Vladimir Stojković.

19:47h: Igraće se još sedam minuta u Inđiji. Očekivano, obzirom na petominutni prekid.

19:50h: Još jedan loš udarac igrača Inđije. Bez problema za Stojkovića.

19:51h: Prekid, jer je lekarsku pomoć tražio Vladimir Stojković. Ima problem sa donjim delom leđa bivši reprezentativac.

19:52h: Nastavljena je itakmica u Inđiji. Još dva minuta deli crno-bele do pobede.

19:53h: Čisto da prođe vreme. Stevanović je u igri umesto Tošića.

19:55h: Kraj utakmice u Inđiji. Partizan je golom Zorana Tošića otvorio novu sezonu. Više nego zasluženo crno-beli su osvojili tri boda u Inđiji.