Šiđani bolji u duelu istoimenjaka

Na stadionu “Radničkog” u Sremskoj Mitrovici odigrana je utakmica pretposlednjeg, 29.kola Srpske lige grupa “Vojvodina”. Sremskomitrovački “Radnički” dočekao je istoimenog protivnika iz Šida. Pobedu u ovoj utakmici ostvarili su Šiđani, kojima su bodovi u ovoj utakmici bili neophodni za ostvarivanje cilja koji se nametnuo od početka polusezone, a to je opstanak u ovom rangu takmičenja.

Fudbaleri “Radničkog” iz Šida u komšijskom derbiju savladali su “Radnički” iz Sremske Mitrovice rezultatom 3:1. Mitrovčani su u prošlom kolu obezbedili siguran opstanak u ligi pa su u ovu utakmicu ušli rasterećeni svih briga.

Iako su Mitrovčani poveli već u 17. minutu golom Berića, Šiđani su uspeli da izjednače u 40. minutu golom Draganovića. Još dva gola viđena su u mreži domaćina do kraja meča. U 48. minutu golom iz jedanaesterca Šiđani prelaz u vođstvo, dok treći pogodak postiže Miljković u 72. minutu za konačnih 1:3.

“Radničkom” iz Šida predstoji još jedna bitna utakmica do kraja prvenstva u kojoj pobedom ispunjavaju svoj ovosezonski cilj, a to je opstanak u ligi.

U poslednjem kolu Mitrovčani gostuju “Slogi” iz Temerina, dok će Šiđani svoj status u ligi rešavaju pred svojom publikom u meču protiv “Železničara” iz Pančeva. Oba meča igraju se u istom terminu, u subotu, 3.juna od 17 časova.