Pobeda FK “Podrinje” u 21. kolu

U Mačvanskoj Mitrovici pred više od 500 gledalaca odigran je derbi Sremske lige. U utakmici 21. kola sastale su se ekipe fudbalskih klubova “Podrinje” iz Mačvanske Mitrovice i “Prvi maj” iz Rume. Meč je završen pobedom domaćina.

Na svom terenu u Mačvanskoj Mitrovici “Podrinje” je dočekalo svog velikog rivala, ekipu “Prvog maja” iz Rume. Kao što se i očekivalo obe ekipe su od samog starta krenule otvoreno i agresivno. Brojna publika koja je posmatrala ovaj meč imala je priliku da uživa u pravoj fudbalskoj predstavi koja je završena pobedom domaćina, rezultatom 2:0. Strelac prvog gola na utakmici bio je Brkić u 12. minutu, dok je drugi gol, koji je postigao Đurđević, viđen u 73. minutu utakmice. Trener domaćih prezadovoljan je igrom svoje ekipe.

Trener gostujuće ekipe, smatra da je njegova ekipa napravila veliki broj grešaka u ovoj utakmici. Ekipu “Podrinja” ocenjuje kao najtežeg protivnika sa kojim su se sastali u prolećnom delu prvenstva i posle ovog poraza okreću se narednoj utakmici koju će na svom terenu odigrati protiv ekipe “Napredka” iz Popinaca.

Posle utakmice 21. kola u okviru Sremske lige “Podrinje” se nalazi na drugom mestu na tabeli sa 41 bodom, dok su Rumljani trećeplasirani sa 39 bodova. Na prvom mestu i dalje je ekipa fudbalskog kluba “Hajduk” iz Divoša sa 5 bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu ekipu “Podrinja”.