Mega poražena od Budućnosti

Košarkaši Mega Leksa izgubili su meč na domaćem terenu protiv ekipe Budućnosti iz Podgorice, rezultatom 81:85, u trećem kolu Jadranske ABA lige. Naredna kola donose teške protivnike, od kojih je utakmica sa Zvezdom na programu u nedelju 9. oktobra.

Utakmicu trećeg kola ABA lige Mega je izgubila rezultatom 81:85, po četvrtinama 21:18. 29:16, 20:22 15:25. Ekipa Budućnosti očekivala je tešku i neizvesnu borbu, kakva je uvek pred publikom u Sremskoj Mitrovici.

Najuspešniji u ekipi Budućnosti bio je Šehović sa 22, dok se u Megi istakao Zagorac sa postignutih 18 poena. Lošija igra u prvom poluvremenu, naročito u drugoj četvrtini, doprinela je krajnjem ishodu smatraju u Megi.

Mega trenutno zauzima sedmu poziciju na tabeli, a u četvrtom kolu gostuje Crvenoj Zvezdi u Beogradu u nedelju 9. oktobra.